1402 شنبه 13 خرداد
 
بازرگانی استیل خانی

فروش انواع ورق ، پروفیل ، لوله و میلگرد استیل در ضخامت های مختلف
اخبار و اطلاعیه ها

ویژگی های ورق استیل 309

ویژگی های ورق استیل 309

ویژگی های ورق استیل 309
ورق استیل 309 از جمله استیل های کروم و نیکل دار است که مقاومت به حرارت و اکسیداسیون و استحکام در حرارت بالا  و مقاومت به خوردگی از مهمترین ویژگی آن است. ورق استیل 309 قابلیت جوشکاری مناسب نسبت به دیگر ورق استیل ها  داشته. گرید S  نسخه کم کربن ورق استیل 309 است که قابلیت جوشکاری بالاتری نسبت به ورق استیل 309 دارد. جهت افزایش سختی در برخی از موارد بر روی آن کار سرد انجام می دهند. با توجه به ساختار آستنیتی، استیل 309 خاصیت مغناطیسی نداشته و جذب آهنربا نمی شود. ممکن است بصورت جزئی خاصیت مغناطیسی بدست آورد. با توجه به مقاومت به حرارت بالای ورق استیل 309، بیشترین کاربرد آن شامل کوره، حرارتی، موتور جت و هواپیما، نفت و گاز و پتروشیمی، نیروگاه ها، مبدل های حرارتی، اگزوز خودرو ها .


قابلیت فرم پذیری ورق استیل 309
استیل 309 قابلیت فرم دهی، کشش و حکاکی را داراست. از طریق عملیات حرارتی می توان سختی آن را کاهش و فرم پذیری آن را افزایش داد. در حالت کلی فرم پذیری ورق استیل 309 نسبت به اکثر ورق استیل های سری 300 پایین تر است. برای رفع این مشکل، بازرگانی استیل خانی ورق استیل های 309 را هم بصورت شیت و هم بصورت رول شده  جهت فرم دهی راحت تر خدمت مشتریان عرضه می نماید.

مقاومت به خوردگی ورق استیل 309
مقاومت به خورگی ورق استیل 309 بسیار عالی است. در محیط های دریایی و آب های شور مقاومت به خوردگی بیشتری نسبت به ورق استیل 304 دارد. همچنین در محیط های اسیدی مقاومت به خوردگی بسیار خوبی دارد بنابراین جهت نگهداری و حمل و نقل اسید ها استفاده می شود. ورق استیل 309 مقاومت به حرارت بسیار بالایی دارد و دمای زنگ زدن در آنها حدود 1093 درجه سانتی گراد می باشد. در مواقعی که نوسانات دمایی وجود دارد، برای  دماهای بالاتر از 980 درجه سانتی گراد نباید استفاده شود.